Nejnovější recenze ze sekce Discmany

Přidáno: 30. května 2010

• intuitivní ovládání
  • velmi pěkný zvuk, dají se nastavit 4 typy hudby + bas,
  • což je pro mě ideální a bohatě stačí
  • na gepardowebshop dobrá cena 765,- Kč (bez poštovného)

Jsem běžný uživatel, mám už 57 let, chtěl jsem discmen za rozumnou cenu, s jednoduchým ovládáním a s dobrým zvukem. Zkušenosti s produktem jsou výborné, používá se mi velmi dobře, snadno jsem si na něj zvykl, mohu doporučit všem ostatním, poslouchám přes asi 15 let stará sluchátka Technics, která tehdy stála asi 2.000,- Kč. Zaujalo mě, že i u staré rockové hudby (Creedence) slyším tóny, které jsem dosud se stejnými sluchátky u jiného přehrávače vůbec neslyšel. Je velmi vhodný i pro poslech meditační hudby.
Podle mne pro běžného nenáročného posluchače jako jsem já celkově skvělé, mohu doporučit, super poslech, snadné ovládání i za tmy, to vše za skvělou cenu. Jen by mě zajímalo, jaký zvuk by byl s nějakými skutečně super hifi sluchátky

Přidáno: 14. května 2010

(naposledy upraveno 14. května 2010)

Zakoupeno v Elektro-partner.cz

• dobrý zvuk v poměru k velikosti
  • koncovky sluchátek špatně drží v uších

Není to špatná mašinka. V poměru kvalita cena dostanete velmi dobrý výrobek. Jenže dnes v době miniatur už jsou tyto velké přístroje spíše na ústupu - dobře se hodí do třeba do nemocnic, LDNek a pod., kde člověk je stacionární a nemůže používat hlasitý poslech.

Přidáno: 30. dubna 2010

• nízká cena i hmotnost, dobrá kvalita
  • decentní a přesto moderní elegantní vzhled
  • jeden z mála značkových diskmanů, který se dá na trhu ještě sehnat
  • tlačítka jsou umístěna na boku přístroje
  • funkce hold (pro uzamčení tlačítek) chybí, stejně jako indikátor stavu baterií a nabíječka na dobíjení ze sítě
  • nemá podsvícený displej. Ten je navíc zbytečně příliš zapuštěný v těle přístroje a některé informace jsou vidět jen z přímého úhlu, což je trochu škoda.

Pan Jaromír zde zmínil zvýšený šum při nízké hlasitosti. Zkoušel jsem svůj přístroj s hlasitostí od prvního stupně po poslední (jedenatřicátý), ale nic podobného jsem nezaznamenal. Možná má vadný přehrávač (já vlastním dva stejné přístroje s označením EXP2540 od Philipsu a ani jeden z nich nešumí), možná onen šum způsobují sluchátka, které používá. Já mám též sluchátka značky Koss, jen nesou označení UR40 a problém nemám. Proto každému, kdo není se zvukem spokojen (ať už kvůli dodávaným sluchátkám, nebo jiným) a nevadí mu dát za kvalitní sluchátka kolem 1.500Kč, mohu tento typ jedině doporučit. Zvuk je s nimi krásně čistý, velmi hlasitý, bez šumu a s kvalitními basy.
A co se jeho nespokojenosti s malými tlačítky týče, vzhledem k absenci funkce hold, pro jejich uzamknutí, se domnívám, že jejich velikost a umístění je přiměřené a zcela logické. Měl jsem k dispozici přehrávač od Sony, který měl tlačítka a displej na horní ploše přístroje a špatně se mi přenášel v jedné ruce. Vadilo mi pořád po něčem přejíždět psty a nechtěně to mačkat, byť to bylo uzamčené. Přístroj od Philipsu můžete snadno vzít a držet v jakékoli poloze a nemusíte se bát, že si prsty něco zmáčknete, nebo poškodíte. Navíc, kdo by si přál, aby se mu uprostřed přehrávání otevřela dvířka CD mechaniky kvůli nechtěnému stisknutí velkého tlačítka Open? Dle mého názoru je otevírání dvířek vyřešeno parádně.
Mé shrnutí by proto znělo nějak takto:
Pominu-li drobné nedostatky tohoto produktu, musím říci, že každý, kdo si v dnešní době ještě touží pouštět klasická CD svých oblíbených interpretů na přenosném přehrávači při dlouhých cestách autobusem, vlakem, nebo v klidu a pohodlí svého domova, nebude tímto přehrávačem rozhodně zklamán. Dobře vypadá, nestojí mnoho, je chráněn proti otřesům a na dobíjecí baterie (2700, které používám já) vydrží hrát opravdu velmi, velmi dlouho.
Po všech těch MP3 přehrávačích, jejichž bezproblémová životnost se vždy dala spočítat v řádech několika měsíců, u některých dokonce i týdnů (pak začaly s problémy se zamrzáním, s nenačítáním údajů z microSD karty, která měla zvýšit kapacitu paměti přístroje apod) je to příjemná změna. Navíc si během cest můžete někde koupit jakékoli hudební album a rovnou si ho pustit, nemusíte si ho pracně převádět až doma u PC do MP3, nebo do telefonu, nemusíte se připojovat k PC aby jste si dobili baterii, jednoduše sáhnete do kapsy a vytáhnete nové, záložní, a navíc tak ušetříte i baterii svého mobilu.
Nemůžu si pomoct, ale já si tenhle přehrávač prostě hnedka zamiloval a nosím ho s sebou pořád. Pokud se i vy rozhodnete k jeho koupi, přeji vám mnoho příjemných hudebních radostí a bezproblémový chod.

Přidáno: 26. dubna 2010

• Moderní design
  • Bílé provedení (nezvykle)
  • Mini display na boku
  • Značka philips
  • Kvalitní zvuk ve sluchátkách
  • Malý zároven dobře skladný
  • Proti tomuto produktu nic nemám.

Značka philips již napovídá, že se jedná o moderní a kvalitní přehrávač cd-mp3, který se hodí na cesty (dovolenou, výlety, dlouhé jízdy autem, na uspání). Tento produkt má pouze na výběr jedné barvy, a to bíle lesklé. Má kvalitní sluchátka s čistým zvukem a je i docela poměrně levný. Jak už bylo zmíněno, tento přehrávač přehrává i mp3, to udělá radost posluchačum mp-trojek na cd. Cena se pohybuje kolem 9 stovek, což není vůbec drahé. Také jsem se dočetl, že brzy se discmany budou ztrhávat z trhu a nahradí jí jiné lepší přehrávače , ale nevím co je na tom pravdy. Myslím, že tento produkt je na nedostatkové zboží hodně kvalitní a je mezi těmi vůbec nejlepšími a nejkvalitnějšími. Mám ho od vánoc a jsem s ním plně spokojen.

Přidáno: 20. března 2010

• jeden z posledních přenosných přehrávačů CD na trhu (03/2010), navíc od renomovaného výrobce
  • špatná kvalita zvuku při nízké hlasitosti - znatelně šumí
  • malá tlačítka, obzvláště tlačítko Open - poměrně špatně se otevírá víko
  • malý zobrazovač, který je navíc dosti utopený
  • lesklý vzhled víka (subjektivní hodnocení, nesnáším tuhle módu)
  • víko špatně doléhá (může být kusová záležitost, celkově totiž působí přehrávač dosti lacině a odbytě)
  • nemá funkci Hold, i když se to u něho uvádí (je to i v návodu, ale na dalším přiloženém papíru je oprava, že byla funkce odstraněna - mně to nevadí, ale upozorňuji na to)
  • bez adaptéru

Koupil jsem ho, protože se mi po letech rozbil starý Panasonic, se kterým jsem byl 100% spokojen. Přehrávám pouze CD-audio, žádné MP3, pouze doma (málo žere, dá se schovat, nezabírá místo atd.), v tichu, se sluchátky KOSS UR20 na nízkou hlasitost (mám citlivé uši) nebo do reproduktorů od počítače. Byl jsem rád, že k Philipsu jde adaptér od Panasonicu (používám pouze adaptér).
Hned, jak jsem ho poprvé pustil, poznal jsem, že jsem udělal chybu. Kvůli šumu ho budu moci používat asi jen s reproduktory.
Další dojmy a poznámky:
- vyrobeno v Číně
- baleno v blistru
- úhel otevření víka přibližně 45 stupňů
- v prostoru pro baterie je pásek na snazší vyjmutí baterií (vzhledem k úhlu otevření víka a umístění baterií je to víceméně nutnost)
- zdířka na adaptér má průměr 4 mm, 4,5 V, + uprostřed

Přidáno: 5. března 2010

• prehrava mp3
  • kvalitni poslech hudby
  • znacka sony
  • snadno se ovlada
  • doporucuji vsem

Discman sony urcite doporucuji vsem.Zarucuje kvalitni poslech hudby,snadno se ovlada,prehrava take mp3 takze si muzete na 1 cd nahrat kolem 100 pisnicek.

TEAC MP-20

TEAC MP-20

Ověřený zákazník IceTech s. r. o. Ověřený zákazník

Přidáno: 1. února 2010

Zakoupeno v IceTech s. r. o.

• Přehrává vše co potřebuji - CD-R, CD-RW, MP3
  • Působí velice křehce ( plast ), nejde víc otevřít vkládání CD-ček
  • a displej je příliš malý a na MP3 nevhodný

Na hodnocení je zatím brzy

Přidáno: 29. ledna 2010

(naposledy upraveno 29. ledna 2010)

• Chcete být v obraze ohledně hudby i na cestách?
  • Není nic jednoduššího než si pořídit cestovní přehrávač cd.
  • Tento přehrávač je lehký,snadno ovladatelný,takže ho zvládne i největší laik,a hlavněěěěěěěěěěěěěěěěě velmi dobře skladný.
  • 1.Líbí se mi
  • 2.Je praktický
  • 3.Je skladný(batoh,kabelka)
  • 4.Je lehký.

Líbí se mi,Je výborně ovladatelný.
Moje zkušenosti jsou ssssssssssssssssssssssssssssssssuuuuuppppperrrrrrrr.............
Používá se výýýýýýbbbbbbboooornnnnnnnněěěěěěěěěěěěěěěěěě.

• Kvalitní materiály
  • Přehrává mp3
  • Pěkná cena
  • Nekvalitní sluchátka

Discman jsem kupovali sestře před rokem k narozeninám. Vybírali jsme hlavně dle designu a podpory formátů. Díky podpoře mp3 byl zvolen právě tento. Velmi nás zkalamla kvalita zvuku a malá hlasitost ale po dokoupení nových sluchátek bylo vše ok. Navíc se pěkně ovládá a nestojí moc. Můžeme doporučit!

Přidáno: 17. ledna 2010

• Kvalitní zpracování
  • Pěkná hudba
  • Značkévý discman
  • Stylový vzhled
  • Vyšší cena

Discman používám sice méně díky svému iPodu ale občas jej vytáhnu a rád si zaposlouchám. Lehce se ovládá. Značka Sony - Walkman je zárukou kvality a vynikajícího zvuku. Z dodanými sluchátky budete velmi spokojeni. Navíc discman působí velmi stylově díky jeho kovovému vzhledu. Občas jej užívám místo hi-fi. Připojím bedničky a vesele poslouchám. Přehrává mp3 takže si na cd můžete vypálit vetší množství songů. Mohu doporučit těm, co discman ještě neomrzel.

Ověřený zákazník Elektrosvet.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. prosince 2009

(naposledy upraveno 28. prosince 2009)

Zakoupeno v Elektrosvet.cz

• Jednoduchost obsluhy
  • sluchátka špatně drží v uchu
  • chybí šňůra pro dobíjení baterií

Zatím jsem spokojen

Přidáno: 12. prosince 2009

• dobrý přehrávač
  • pomalý

docela šit:-)

Přidáno: 29. listopadu 2009

Zakoupeno v Elektro-partner.cz

• že jsem toto vůbec sehnala, discmany se myslím moc nevyrábí.
  • Koupila jsem , abych poslouchala v autobuse hudbu při cestě do práce. Není to dobře slyšet, nejsem nadšená.

nejsem nadšená

Přidáno: 21. listopadu 2009

Zakoupeno v Elektro-partner.cz

• Nenašel jsem na internetu levnější.

Úplná spokojenost.

Přidáno: 4. listopadu 2009

• s touto značkou nemám moc dobré zkušenosti (zmetek v podobě nespolehlivého snímače-problém se čtením CD)

Přístroj je dobrý jak pro koho nicméně mě se tato značka neosvědčila

Přidáno: 27. září 2009

• přehledné ovládání nahoře , přehlený display, dobrá cena, zajímavý dizain
  • trosku větší rozměr

Má přehledné ovládání je spolehlivý, nemusíte hledat malinká tlačítka po straně a doporučila bych ho i ostatním, kteří mají rádi jednoduchost, přehlenost a spolehlivost za dobrou cenu. Měla jsem už jeden a sloužil mi dost dlouho a dobře a momentálně si hodlám koupit další této značky, protože jsem s ním byla velmi spokojená.

Přidáno: 11. září 2009

• Lehký
  • Levný
  • Přehrává i mp3 soubory
  • Dobrá vyrovnávací paměť
  • Nemá podsvícený display
  • Není zde indikátor stavu baterií
  • Přiložená sluchátka mají nízkou kvalitu zvuku
  • Nemá ekvalizér

Jeden z mála značkových discmanů, co je ještě na trhu. Rozhodně nezklame. Kvalita odpovídá zhruba ceně, nelze očekávat zázraky, ale jinak plně postačuje. Ovládání je intuitivní a má všechno, co potřebuji.

Přidáno: 24. dubna 2009

• cena=kvalita
  • nevím o ničem

splňuje v dobré kvalitě, co jsem očekávala

Přidáno: 14. března 2009

• V současné době se Discman již jinde prakticky sehnat nedá.
  • S Discmanem není dodáván síťový napáječ. Provoz jen z baterií se v případě stacionárního použití prodraží.

Discman je funkční, splňuje to, co je od něj očekáváno - přehrává CD.
Nevhodné je umístění ovládacích tlačítek na dolu zkoseném boku přístroje. Malá tlačítka nejsou barevně ani jinak zvýrazněna, ovládání je zpočátku takto nepřehledné.
Není dodáván síťový napáječ.

Přidáno: 2. března 2009

• Tento Discman já osobně nemám,ale má ho moje dcera je sním velice spokojená,krátí ji dlouhou chvilku při denodenním dojížděním autobusem do školy.Neuvěřitelně vydrží dlouho baterie,myslela jsem si že to bude pořádný žrout baterií,ale není to v žádném případě pravda.Pokud vaše děcko musí také takto dojíždět,tak ho vřele doporučuji.
  • Bezva.

Philips EXP 2540